Agnostiline vaktsineerija

Eesti vaktsineerimiskampaaniad on ehitatud eeldusele, et kõik tahavad kõigile head ja tahavad endale head ja parimat ja odavamat ja lihtsaimat lahendust. Aga miks jätta pooled välja? Millest eestlastel omavahel rääkida on, kui kõik on 10 minutiga tehtud, oldud, koju mindud? Ega aastast aastasse saa ilmast ka rääkida, nii pime on, et ei näegi mis seal õues toimub.

Siin on mõned inspireerivad näidisolukorrad, kus vaktsineerimine on õnnestunud või võiks teoorias õnnestuda. Kõik lood on 100% tõsi ja öeldud otse ilma hämamata.

Korruptsiooni jõul toimuv difusioon
Nägin mitmel korral mööda sõites, et kesklinna on tekkinud imelik kuldne maja, mille fassaadil on leegiheitjad ja sekretär tundus mega ebasõbralik. Ignoreerisin seda maja mitu nädalat, kuid lõpuks hakkasin kuulma ühelt ja teiselt poolt, et nad hoiavad seal vaktsiine ja kellelegi neid ei anta ega isegi kasutata. Samas ei jäänud märkamata väike vastuolu – iga kord möödudes oli maja taga väikse ukse juures kolm-neli inimest (osa isegi kapuutsiga), kellel oli käsivarde löödud suur sätendav süstal püsti. Nad väristasid oma süste seal ja itsitasid omavahel ja tegid teiste üle nalja. Viskas kopa ette sellest itsitamisest ja onupojapoliitikast, nii et otsisin oma perekonnatuttava ja keskkoolikaaslase välja, kes seal majas töötasid ja lasin endale ka vaktsiini sebida. Jäin ka veidi kauemaks, et nende üle naerda, kes veel jaole polnud saanud. Hiljem kuulsin veel, et terve maja oli väikse ukse kaudu vaktsiinidest tühjaks difundeerunud.

Mul on naabrist kallim vaktsiin
Vaktsineerisin end, kuid ma pean ütlema, et kuigi tasuta vaktsiinidel pole ka midagi viga ja ma ei mõista hukka neid, kes tasuta saavad, aga minu oma maksis kuskil umbes 897.45 € kanti. Ma ei tea. Kahjuks jah, avalikust poest seda ei saanud, pidin töölt puhkuse võtma, et seda ära toomas käia. Kätte sai ilma uksesildita baarist, avokaado ja Latte vahelt.

Mul on tegemist ja eelistaks palun katkuaega, mis sobib minu plaanidega kokku
Vaktsiinikataloogi viimasel leheküljel, pärast leheküljenumbrit ja lehe serva isegi, oli välja toodud üks huvitav kiir-vaktsiin, mille tõhusus oli väikseim, mida ealeski olen näinud. Selle efektiivsust ei saanud isegi protsentides väljendada, vaid oli lisatud pilt õlakehitusest. Ma sõin selle süsti korralikult ära ja jäin kohe haigeks ka, aga vähemalt ei pea suguvõsa kokkutulekut ära jätma, sest protseduurid on tehtud.

Pfizeri aktsiad
Ma ostsin Pfizeri aktsiaid, järgmisel päeval olid need kohe +20%. Mõtlesin järele, et ah sel Pfizeril ei ole ikka häda midagi.

Alkohol
Praegu pole eestlastele mõtet vaktsineerimise altkäemaksuks alkoholi pakkuda, ma ei jõua oma Läti õlletki ära juua ja üldse võibolla hakkasin karsklaseks ja korralikuks, ma ei tea veel, otsustan pärast viimase kasti lahendamist. Kuna ma ise ei joo, aga tean selgelt, et teised seda armastavad, siis käisin välja idee. Lubasin vaktsineerida, kui mulle motivatsiooniks väljastatakse ametlik luba, et ma võin kellegi mõnusasse külma õlleklaasi peotäie soola visata. Mu elu on täiesti muutunud pärast seda, kui leidsin, et selleks ei pea terve Eesti baare sulgema, et kellegi õhtu ära rikkuda. Samuti, see baaride sulgemine oli nõme, sest nüüd peab otsese konflikti saamiseks nii kaugele sõitma, ning vabaduse väljakule otsebussi polegi.

Laske Venivillem sisse!
Kui teie patareijänkust naabrimees koputab terve linna uksed läbi, et kõigile koju kätte toimetada personaalne sõim maskide ja maailma osas, siis on statistilise vea piires tõenäosus, et ta lõpuks satub ka vaktsiinikeskuse uksele koputama ja räuskama. Tuleb õigel ajal uks lahti teha ja süstlaga vastas olla. Pluss üks kirjas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s